Ny församlingsföreståndare
Publicerad 2017-09-09 av Thomas Löfstrand
 

Från och med den 1 september tillträder Anna-Lena Evehäll som föreståndare och pastor i församlingen.

Fram till dess är de båda vakanspastorerna Anders Fritzson och Christer Johansson fortfarande i tjänst på deltid. Fortfarande gäller alltså de begränsningar i aktivitet som t.ex. pastorns blogg är ett uttryck för.

Arkiv
Sommartider
2022-06-07 av Anna Lena Evehäll
Det ljusnar möjligen
2022-02-03 av Anna Lena Evehäll
Så var det över...
2022-01-04 av Anna Lena Evehäll
Lista äldre inlägg